O NAS

Współpraca z Sim PCK Wejherowo podczas Dnia Sportu organizowanego przez stowarzyszenie.

Uczestnik wraz terapeutą podczas zajęć usamodzielniających w środowiskowym domu samopomocy.

Udział w Akcji „Róża od Świętego Walentego”

Głównym celem naszego Stowarzyszenia jest aktywizowanie, wspieranie oraz pomoc osobom z niepełnosprawnością intelektualną i w kryzysach psychicznych w sferach społecznej, fizycznej oraz psychicznej, jak również wspieranie pozafinansowe osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin w trudnej sytuacji życiowej.

Swoje cele realizujemy poprzez: inicjowanie i rozwijanie specjalistycznych form pomocy, integrację w środowisku zdrowych rówieśników, wdrażanie grupy osób z niepełnosprawnościami do aktywnego życia społecznego, tworzenie warunków przestrzegania wobec nich praw, wyrównywania szans osób z niepełnosprawnościami, rehabilitację zmierzającą do rozwoju ogólnego (psychicznego, społecznego i fizycznego).

Skupiamy wokół stowarzyszenia wykwalifikowaną kadrę pracowników służb pomocy społecznej, pedagogów, psychologów i logopedów, jak też terapeutów zajęciowych i asystentów osób z niepełnosprawnościami. Współpracujemy na stałe z prawnikiem i specjalistą HR.

Dzielimy się również wieloletnim doświadczeniem z zakresu działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Mamy jednocześnie na swoim koncie sukcesy z zakresu wyprowadzania beneficjentów ośrodka na otwarty rynek pracy.

Systematycznie współpracujemy ze Społecznymi Instruktorami Młodzieżowymi PCK w Wejherowie, Bankiem Żywności w Trójmieście, Fundacją Rozwoju Integracji Społecznej AKCES z Gdańska, Pracownią Psychologiczną FIDES, Stowarzyszeniem „Na drodze ekspresji” z Sopotu.

Staramy się by każdy projekt realizowany przez nasze stowarzyszenie spełniał jak najwyższe standardy jakościowe i odpowiadał realnych potrzebom osób z niego korzystających.

Zajęcia usamodzielniające w pracowni kulinarnej środowiskowego domu samopomocy.

Każdego dnia, krok po kroku, staramy się, w jak najwyższym stopniu wspierać naszych beneficjentów w sprostaniu wyzwaniom dnia codziennego. A są one bardzo różne. Od nauki czynności samoobsługowych, zaradności życiowej, umiejętności spędzania czasu wolnego po pomoc w załatwianiu swoich spraw urzędowych i pomocy psychologicznej.

Jestem z Tobą. Akcja Róża od Świętego Walentego.

Organizacja hipoterapii z uczestnikami środowiskowego domu samopomocy w Wejherowie.

Festyn Tolerancji w Sopocie „Odmień Swoją Głowę”.

Manualna terapia zajęciowa.

Udział w Spartakiadzie Osób z Niepełnosprawnościami organizowanej przez P.S.W.O.N.U. RAZEM z Pucka.

RZYSTANEK 2023 © All Rights Reserved